Sport

EURO 2024: Meciul dintre R. Moldova și Albania s-a încheiat la egalitate, scor 1-1

Republica Moldova a încheiat la egalitate, 1-1 cu Albania, penultimul meci din calificările pentru Campionatul European de fotbal. „Tricolorii” au marcat la final de meci, după ce au fost conduși mai mult de o oră de discipolii brazilianului Sylvinho.

FMF
Sursa: FMF

Selecționata Albaniei a deschis scorul în minutul 25 al partidei. Sokol Cikalleshi a marcat printr-o lovitură de la 11 metri.

Golul echipei noastre a fost marcat de Vladislav Baboglo în minutul 87. După acest rezultat, Naționala R. Moldova păstrează șanse de calificare la EURO 2024.

Soarta „Tricolorilor” va fi decisă, însă, de rezultatul partidei Polonia – Cehia, care se joacă în această seară, de la ora 21:45. R. Moldova va juca ultimul meci din preliminarii luni, 20 noiembrie, în Cehia.